VelaShape Uygulaması ile Bölgesel  Zayıflama ve Sıkılaşma

VelaShape uygulaması da hızlı yanıt veren ameliyatsız bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma tedavilerinden biridir. Son dönemlerde en popüler teknoloji olarak tercih edilen VelaShape, vücudun belirli bölgelerinde depolanmış yağ hücrelerine ulaşarak diyet ve egzersize rağmen yakılamayan yağlarda kurtulmak mümkündür. Sıcak doku masajı ile etkinliğini gösteren bu sistem radyofrekans, kızılötesi ışın ve vakum teknolojileri ile yağ hücreleri üzerinde çalışmaktadır. Temelde radyofrekans (RF), infrared (IR) ve lenfatik drenaj masajı kombinasyonunu içermektedir.  Sıcak doku masajı ile yağ hücrelerinin yapılarını bozmasının yanı sıra dermal kolajen fiberleri uyararak yağ yakımıyla boşalan alandaki cilt dokusunu sıkılaştıran ve vücudunu biçimlendiren bir uygulamadır.

VelaShape şu durumdaki kişilerde kullanılmaz:

  • İnsülin kullanan şeker hastaları,
  • Tedavi edilecek bölgede cilt kanseri ya da yarası olanlar,
  • Hamileler,
  • Emziren anneler,
  • Kalp pili bulunanlar,
  • Vücudunda herhangi bir cihaz olanlar,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanmak zorunda olanlar,
  • Aşırı derecede hassas cilde sahip olan kişiler.

Medestetik, bölgesel zayıflama konusunda etkili tedavi yöntemlerini bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar sağlık bakanlığının da onay verdiği ve etkisi kanıtlanmış cihazlardır. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul bölgesel zayıflama merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

VelaShape Tedavisi Hangi Yöntemleri Kullanıyor?

VelaShape tedavisinde radyo frekans enerjisi, kızılötesi enerji, mekanik masaj ve vakum teknolojisi kullanılmaktadır.

Peki, bu yöntemler cildi nasıl etkiliyor?

Velashape, kan dolaşımını artırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Dalgalar aracılığıyla cildin belirli bölgesini ısıtır ve doğal kolajen üretimini uyarır. Bu, cildin daha az gevşek ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Radyo Frekans Enerjisi; estetik alanında yıllardan bu yana kullanılan tedavilerden biridir. Bu yöntemde cilt yüzeyini ısıtmadan deri altı dokularının yüksek ısılara çıkması sağlanabilir. Böylece derinin 15 milimetre kadar altında, kılcal damarlar genişler ve birikerek selülite yol açan yağ dokularının tekrar kana karışarak bölgeden uzaklaştırılması amaçlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinin sıkılaşması da sağlanabilir.

Kızılötesi Enerji (İnfrared); VelaShape tedavisi sırasında deri altı tabakanın ısınmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşturulan bu ısı, cildin kendini yenilemesini sağlayabilir. Bu sayede cildin sıkılaşmasına ve kas ağrılarının azaltılmasına yardımcı olur.

Vakum Teknolojisi; deri altı dokuların harekete geçmesini sağlayan işlemdir. Bu yöntemde deri altı dokular tekrar harekete geçirilebilir ve selülit görüntüsüne yol açan dokular arasındaki bağlar zayıflatılabilir. Vakum tek başına bir tedavi olmadığı için, diğer yöntemlerle birlikte kullanılır ve tedavinin etkisini kolaylaştırabilmektedir.

Mekanik Masaj (Lenf Drenaj); vakum teknolojisinin etkisini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Vakum teknolojisi ile birlikte uygulandığında yağ dokularının harekete geçmesi tetiklenebilir. Bu sayede deri altındaki dokuların birbiri ile etkileşimi arttırılabilir ve yağ dokusunun kana geçiş hızı arttırılabilir.

VelaShape tedavisinde kullanılan 4 farklı teknoloji birbirini desteklemektedir. Bu sayede tek başına kullanıldığında bile etkisi bilinen bu yöntemlerin birlikte kullanılması VelaShape’ i vazgeçilmez bir tedavi yöntemi haline getirmiştir.

VelaShape Uygulaması Fiyatları

VelaShape uygulaması fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye ve seansa göre farklılık göstermektedir. Medestetik, profesyonel hizmet sağlamasının yanında uygun fiyatlarıyla da son derece avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.