Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama ve Sıkılaşma

Modern çağın getirdiği hareketsiz yaşam vücut yağ birikimine sebep olarak tüm erkek ve kadınların ortak sorunu haline geldi. Teknolojinin gelişimi ile bilgisayarlar aracılığıyla oturarak iş yapmanın yaygınlaşması sonrası bel, basen, karın, vb. vücut bölgelerinde istenmeyen yağ şikayetlerinin arttığı ve tek başına dengeli beslenme ve egzersiz programlarının istenmeyen yağlarla mücadele yetersiz kalması alternatif incelme yöntemlerine olan ihtiyacı arttırmaktadır. Dengeli beslenme zayıflama konusunda yeterli olabilirken incelme konusunda istenen sonuçları verememektedir. İşte bu gibi durumlarda soğuk lipoliz uygulaması istenmeyen yağların azaltılması ve cildin sıkılaşması amacıyla gerçekleştirilen etkili bir tedavi yöntemidir. Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme ve sıkılaşmanın yanı sıra selülit görünümünde de azalma sağlanmaktadır. Çünkü cilt altındaki yağlanmanın neden olduğu portakal kabuğu görünümündeki selülit, soğuk lipolizin yağların yakılmasını sağlamasıyla yok edilmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasıyla; Bel, Basen, Karın, Kalça, Bacak, Doğum sonrası oluşan alt karın, Sırt, Kollar, Vücut yanları…gibi bölgesel yağlanmanın fazla olduğu vücut bölümlerinde incelme sağlayabilirsiniz.

Soğuk lipoliz:

  • Ağır karaciğer ve böbrek hastalarına,
  • Göbek fıtığı olanlara,
  • Soğuk ürtikeri hastalarına,
  • Kanser ve AIDS hastalarına,
  • Şeker hastalarına,
  • Kan protein düşüklüğü olanlara,
  • Sedef gibi cilt hastalığı olanlara,
  • Hamilelik ve emzirme döneminde olanlara,
  • Kalp pili bulunanlara,
  • Kalp damar hastalarına soğuk lipoliz işlemi uygulanmamaktadır.

Zayıflama döneminde sıkılaşmak ve incelmek için soğuk lipoliz tedavisinden yararlanılması ve tedavi sonrası benimsenen düzenli beslenme kurallarına devam edilmesi halinde elde edilen tedavi sonuçları kalıcı olacaktır.

Medestetik, bölgesel zayıflama konusunda etkili tedavi yöntemlerini bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar sağlık bakanlığının da onay verdiği ve etkisi kanıtlanmış cihazlardır. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul bölgesel zayıflama merkezleri çok fazla rağbet görmektedir. Bu, bölgesel zayıflama uygulamalarının etkinliğinden kaynaklanmaktadır.

Peki Soğuk Lipoliz tam olarak nedir?

Soğuk lipoliz (Cryolipoliz), yağ dondurma işlemi olarak tanımlanabilir. Bu prosedürde yağ hücreleri belirli derecelere kadar soğutulur. Deforme edilen yağ dokuları doğal yollarla dışarı atılmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamaları şok etki yaratarak yağların parçalanmasına sebep olur yani önce ısıtarak ardından soğutma işlemi uygulanır. Tedavi sırasında diğer dokulara zarar verilmez ve bu sayede yağların vücuttan atılması sağlanır. Bu uygulama FDA onaylı cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Vücut içerisinde en zorlu bölgelerde biriken yağların azaltılmasıyla istenen görünümü kazandırmayı vadeden soğuk lipoliz, ameliyatsız bir tedavi türüdür. Cerrahi bir operasyon olmadan kişi hızlı ve etkili bir şekilde şikayetçi olduğu bölgesel yağ problemlerinden kolaylıkla bu tedavi yöntemiyle kurtulmaktadır.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Bölgesel zayıflama işlemlerinin hepsinde olduğu gibi soğuk lipoliz uygulamalarında da kişiye özel tedavi planı uygulanmaktadır. Bu özel tedavi planları soğuk lipoliz fiyatları üzerinde de etkilidir. Bu konuda net bir bilgi için ön muayene gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Medestetik ile iletişime geçebilirsiniz.