Kalıcı Saç Pigmentasyonu: Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu, epidermal bir mikropigmentasyon uygulanarak cerrahi olmayan kellik giderme yöntemidir. Yani bir saç ekim yöntemi değildir. Ancak saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar verebilir. Başarılı sonuçlar genelde çok kısa saç yapısına sahip olan kişilerde görülmektedir. Ayrıca saçkıran gibi bölgesel saç problemlerinin çözümünde de çok etkilidir. Cerrahi bir yöntem olan saç ekiminde donör bölgenin yetersiz olmasından dolayı istenilen sıklığa ulaşılamaması durumunda saç simülasyonu kullanılabilmektedir.

Bu işlem:

  • Hamilelere
  • Kemoterapi görenlere
  • Açık yaraları olanlara
  • Mantar ve benzeri hastalıkları olanlara
  • 18 yaş altındakilere
  • Boyaya alerjisi olanlara yapılamamaktadır.

 

Medestetik, bu alanda uzman ekibiyle hizmet veren Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

Saç Simülasyonu Uygulaması

Simülasyonu uygulaması, özel cihazlar aracılığı ile kafa derisine mikropigmentasyon yani renklendirme işlemi yapılmasıdır. Bu pigmentasyon esnasında, saç kökleri ve kıl yapılarına benzer formlar kullanılır. Bu şekilde de doğal, dolgun bir saç görüntüsü elde edilmiş olur. Saç simülasyonu işlemi dövme cihazlarından farklı olarak özel cihazlarla yapılır. Bununla birlikte, kişiye özel ve tek kullanımlık steril iğnelerle ve steril ortamda çalışılması gereklidir. Simülasyon işlemi saç ekiminden sonra uygulanabilir. Ayrıca saç simülasyonu yapılmış bir bölgeye de saç ekimi yapılabilir.

Saç simülasyonu ne kadar süre kalıcıdır?

Diğer tüm mikropigmentasyon uygulamaları gibi saç simülasyonu da yarı kalıcı bir uygulamadır. Ancak “Saç simülasyonu ne kadar süre kalıcıdır?” sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Bazı bünyelerde 4-6 sene hiçbir ekstra işleme gerek kalmadan kullanılabildiği gibi, bazı kişilerin her sene düzenli rötuş yaptırması gerekmektedir. Klor, güneş ışığı, kullanılan kozmetik malzemeler gibi birçok unsur bu işlemin kullanım ömrüne etki etmektedir.

Saç simülasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

  • İlk 24 saat su ile temas ettirmemekte fayda vardır.
  • Saçlar saç simülasyonu uygulaması sonrası önerilen şampuanla yıkanmalıdır.
  • Saç simülasyonu uygulamasından sonra 4 hafta boyunca güneş ışınlarına direkt maruz kalmak veya solaryuma girmek tavsiye edilmemektedir.
  • Güneş altında kalma durumunda mutlaka şapka takılmalıdır.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonu fiyatları her birey için değişkenlik göstermektedir. Medestetik olarak uzman kadromuzla bu alanda profesyonel hizmet vermekteyiz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.