Pollogen Radyo Frekans

Cihaz yardımıyla radyo frekans (RF) dalgaları, tüm kolajen ve elastin katmanları üzerinde eşit bir ısıtma etkisi sağlamak için dermis katmanlarını “taramaktadır”. Bu tedavi ile, daha kısa sürede daha hızlı ve tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir. Medestetik olarak kullandığımız Multi-RF teknolojisi, cildin daha fazla katmanı radyofrekans enerjisinden etkilenmesini ve daha fazla kolajen ve elastin lifinin yenilenmesini sağlamaktadır. Pollogen radyo frekans derinin en üst katmanında en alt katmanına hatta kas dokusuna ısı etkisi ileterek yüzümüzün ve vücudumuzun birçok bölgesinde arzuladığımız estetik sonuçları etkili, kolay ve acısız bir biçimde gerçekleştirebilmektedir. Pollogen radyo frekans uygulaması jel yardımıyla uygulanacak bölgede cihazın gezdirilmesiyle gerçekletirilir.

Medestetik, cilt bakımı konusunda etkili yöntemleri bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Etkisi kanıtlanmış cilt bakım tekniklerini uygulamaktayız. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

Radyofrekans tedavileri:

  • Hamile ve emzirenlere,
  • Kalp pili olanlara,
  • Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir hastalığı olanlara,
  • Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahip olanlara uygulanmaz.

 

Pollogen Radyo Frekans Niçin Kullanılır?

Pollogen radyo frekans ile derimize herhangi bir madde enjekte etmeden yüz, boyun, dekolte, sırt, kol, bel, bacak gibi bölgelerde pürüzsüz, gergin, sıkılaşmış bir deri görünümü elde etmek mümkündür. Pollogen radyo frekans:

  • Sarkan cildin kaldırılması,
  • Cildin dolgunlaştırılması ve sıkılaştırılması,
  • Kırışıklıkların azaltılması,
  • Cildin yumuşatılması,
  • Cildin detoksifiye edilmesi,
  • Çene hattının keskinleştirilmesi…gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Radyofrekans sistemleri esas olarak radyo dalgaları kullanarak vücuttaki su moleküllerini ve iyonlarını harekete geçirir. Bunun sonucu olarak ise o bölgede bir enerji açığa çıkar ve cilt ısınır. Probleme göre yüzeysel veya derin bölgelerde ısınma sağlanır. Normal vücut ısısı 36-37 derece iken Radyofrekans sistemleri ile tedavi edilen bölge 40-43 dereceye çıkarılır. Ancak cilt bu ısıya geldiğinde cilt altı bölgedeki ısı 55 derecelere kadar ısınır. Isınan cilt altı bölgedeki kollajen lifleri kısalır ve buna bağlı dokular sıkılaşır, ciltte gerilme gözlenir. Ayrıca fibroblast hücreleri uyarılarak zaman içerisinde yeni kollajen sentezi gerçekleşir. Derin dokuları hedefleyen sistemlerde ise cilt altı yağ tabakası kontrollü olarak ısıtılır ve yağ dokusunda azalma sağlanır. Ciltteki melanine etkisi olmadığından tüm deri tiplerine uygulanabilen güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Pollogen Radyo Frekans Fiyatları

Pollogen radyo frekans fiyatları uygulama bölgesine ve seans süresine göre değişmektedir. Medestetik olarak cilt bakımına dair pek çok uygulama gerçekleştirmekteyiz. Cilt bakımı fiyatları ve uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebiirsiniz.