Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cildimiz soğuk, güneş, rüzgâr, hava kirliliği gibi dış etkenlerin yanı sıra ilaçlar, kremler, yaş ve çeşitli hastalıklardan etkilenir. Derinin de diğer organlar gibi korunması ve bakıma ihtiyacı vardır. Medikal cilt bakımı uygulaması cildin biyolojik ph dengesini düzene sokmak gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamak ve dış etkenlerin cilde oluşturduğu zararları azaltmak amacıyla bu konuda eğitimli kişilerce yapılan uygulamadır. Bu doğrultuda profesyonel anlamda cilt bakım uygulaması yaptırmak cildimiz açısından daha sağlıklı olacaktır. Medikal cilt bakımı evde yapılan cilt bakımlarından farklı olarak uzman gözetiminde ve kişinin ihtiyacı doğrultusunda yapılır. Burada amaç gözenekleri temizlemek, cildi cansız gösteren ölü tabakayı gidermek, cilde oksijen girişini sağlamak, lenf drenajı ile toksinleri yok etmek, cilde parlaklık, canlılık ve tazelik kazandırmaktır.

Cilt bakımı kişilerin ihtiyacı doğrultusunda aşamalardan meydana gelir. Medestetik olarak medikal cilt bakımına başlamadan önce uzmanlarımız tarafından kişinin cilt tipi, yaşı ve problemlerine bağlı olarak cildinizin ihtiyacı olan temel maddeler, vitaminler, ilaçlar belirlenmektedir.

Medestetik, cilt bakımı konusunda etkili yöntemleri bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Etkisi kanıtlanmış cilt bakım tekniklerini uygulamaktayız. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Medikal cilt bakımında ilk aşama peeling işlemine hazırlık amacıyla cildin yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmasıdır. Soyma ya da peeling işlemi, ölü hücreleri gideren bitkisel ürünlerin kullanımını içerir. Bir sonraki aşamada hasta, cildin gözeneklerini genişleten ve yumuşatan bir buhar banyosu yapar. Cilt tüm siyah noktalar ve yağlardan arındırıldıktan sonra iyice dezenfekte edilir. Medikal cilt bakımı uygulamasının son aşamasında da nemlendirici ve besleyici maske uygulanmaktadır. Cildin ihtiyacına ve yapısına uygun ek uygulamalar yapılabilir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakımı fiyatları tercih edilen klinik ve yönteme bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Medikal cilt bakımı fiyatları ve daha pek çok konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Medestetik ile iletişime geçebilirsiniz.