Kirpik Perması Uygulaması

Kirpik perması, kirpiklerin 45 dakikalık bir uygulamadan sonra yarı kalıcı olarak kıvrık kalmasını ve dolgunluk kazanmasını sağlayan bir işlemdir. Kirpik Perması kirpiklere kavis kazandıran özel perma makaralarıyla yapılmaktadır. Özel solüsyon ve yapıştırıcılarla tatbik edilen bu perma işleminin göze ve kirpiğe şüphesiz hiçbir zararı yoktur. Başka bir deyişle bilinen saç permasının aksine kirpikte kayba sebep olmaz.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpik perması uygulaması mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde bigudilere kirpikleri sararken koparma riski, kirpiklerin perma ilacından dolayı yanma riski, yanlış uygulama yapılırsa alerji riski olabilir. Kirpik perması uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

  • Öncelikle kirpikler temizlenir. Kirpikler üzerinde gün içinde bir yağ birikimi oluşur. Bu yağın iyice yıkanması, temiz olmasıyla kirpik perması uygulaması daha etkili hale getirilir.
  • Bir ped ile gözler korunur. Kirpiklere keratin bakımı yapılır.
  • 15 dakika boyunca kuruması için bekletilir.
  • Kirpikler uygun boyuttaki kirpik bigudilerine sarılır.
  • Kirpik solüsyonu uygulanır. 2 ayrı solüsyon işlemi yapılır.
  • Kirpiklerin havayla teması, maske yardımıyla engellenir.
  • Kirpik kökleri güçlendirilir ve kirpikler daha kıvrık bir hale getirilir.

İşlem sonrası, 24 saat içinde kirpiğe su değdirmemeli ve yağlı bir maddeyi kirpiğinize sürmemeniz gerekmektedir. Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanılmalı. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerin uzun süre kıvrık kalmasını sağlar.

Kirpik permasının 2 aya kadar kalıcılığı bulunmaktadır. Ancak uygulama sonrasında kişi 2. ve 3. Kez kirpik perması yaptırdığında kirpiklerin kıvrık kalma süresi 3 aya kadar çıkmaktadır.

Kirpik perması ve kirpik lifting arasındaki fark nedir?

Perma içerisinde kimyasal barındırır ve bu sebeple doğru şekilde uygulanmadığında kirpiklerde yanma, kopma gibi deformasyonlara neden olabilir. Bu nedenle özellikle kirpik perması uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Lifting ise içerisinde bulunan keratin ve vitaminler sayesinde kirpiklere herhangi bir zarar vermeyeceği gibi düzenli ve devamlı kullanımda kirpiklerde bakım etkisini gösterir.

Kirpik Perması Fiyatları

Medestetik, cilt bakımı konusunda etkili yöntemleri bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız. Kirpik perması fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.