Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj; kontür, mikropigmentasyon, semipermanent make up ve permanent make up isimleriyle de bilinmektedir. Gölgeleme, pudralamai dolgu ve kıl yöntemleriyse kalıcı makyajın uygulama teknikleridir. Kalıcı makyaj “kalıcı” olarak adlandırılsa da aslında “yarı kalıcı” bir işlemdir. Yani dövme gibi ömürlük değildir. Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken daha yüzeysel uygulanır. Kısaca bahsetmemiz gerekirse; derimiz epidermis ve dermis olarak iki tabakadan oluşmaktadır. Epidermis en üst tabakadır ve onunda beş katmanı vardır. Daha derinde ise dermis tabakası bulunur. İşte kalıcı makyaj da epidermisin en üst katmanına uygulanır. Derimizin kendini yenileme özelliği dolayısıyla kalıcı makyaj zamanla azalır ve kaybolur. Kalıcı makyaj boyaları göz çevremize dahi çalışılabilecek hassasiyettedir. Her işlemde olduğu gibi kalıcı makyaj uygulamasında da; kullanılan ürünlerin kalitesi ve uygulayan uzmanın tecrübesi işlemin başarılı olmasında oldukça önemlidir.

Kalıcı makyaj uygulaması;

  • Hamilelere, emziren kadınlara,
  • AIDS, HIV virüsü taşıyan kişilere,
  • Uygulanacak bölgede açık yara, uçuk, mantar vb. problemleri olanlara,
  • Belirli cilt ilaçlarını kullanan kişilere

*Kanser hastalarının ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin doktor danışması önerilmektedir.

Medestetik olarak kalıcı makyaj anlamında Lipliner, Dipliner, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu, Kirpik perması, microblading işlemleri yapmaktayız. Merkezimiz kalıcı makyaj konusunda etkili işlemleri bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

Lipliner

Dudakları daha ön plana çıkarmak, şekil vermek ya da dudağın zamanla kaybolan şeklini tekrar geri getirebilmek için kullanılır. Bu uygulamada dudağa sadece dudak kontürü uygulanır. Dudak makyajında dudak sürekli nemli olduğu için doldurma işlemi yapılmaz. Çünkü doldurma işlemi çok kalıcı olamamaktadır. Dudağın kendi rengine yakın bir renkle yapılan bu işlemde doğal bir görünüme kavuşulabilmektedir. Uygulama sonrası bir hafta içerisinde renk oturur ve dudak normal bir görünüme kavuşur. Bu süre içerisinde herhangi krem, ruj vb. kullanılmaz.

Dipliner

Makyajda, dipliner göze şekil vermek için kullanılan en etkili üründür. Gözü daha büyük ya da küçük gösterebilen, çekik vb. şekil verebilen dipliner gözde vurguyu artırabilmektedir.  Kalıcılığı 2 yıla kadar süren dipliner uygulamasında kişinin gözü ön plana çıkarılır. 

İpek Kirpik

Kirpiklerin çok daha yoğun ve uzun görünmesini sağlayan bir uygulamadır. İpek kirpik uygulaması, aslında kirpiklere yapılan kalıcı takma kirpik uygulaması olarak da düşünülebilir. Saf ipek malzemeden üretilen yapay kirpikler, ipek kirpik yapıştırıcısıyla kirpik çizgisine tek tek yapıştırılmaktadır. Bu sayede kirpikler çok daha yoğun ve uzun bir hale gelmektedir.

Saç Simülasyonu

“Saç simülasyonu” ismi ile yapılan işlemin ingilizce karşılığı “micro pigmentation” şeklindedir. Saç simülasyonu kalıcı makyajın saç derisine uygulanmasına denir. Saç simülasyonu ile kafanızın saç olmayan kısımlarına küçük boya efektleri uygulanarak saç varmış gibi gösterilir. Kullanılan ekipmanın sağlık yönünden uygun ve kaliteli olması kadar; uygulama yapan kişinin tecrübeli olması önemlidir.

Kirpik Perması

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlamaktadır.

Microblading

Microblanding; kaşların eğim durumu, seyrek olması ya da istenilen şeklin doğal yollarla verilememesi gibi durumlarda kullanılan kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Kalıcı kaş makyajı (Microblading) uygulamasında kişinin istediği kaş şekli oluşturulur. Kaş istenilen şekilde ölçülendirilerek çizilir. Sonrasında ince uçlu kalem ile doldurulacak kısımlara ince kesikler atılır. Atılan kesikler boyanarak doğal kaş görünümü sağlanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı makyaj fiyatları; kullanılan malzemeye, yönteme ve uygulanacak bölgeye göre değişmektedir. Kalıcı kaş kontürü (microblading) fiyatları ile kalıcı dudak kontürü (lipliner) fiyatlarının farklı olması gibi. Kalıcı makyaj, kaş tasarımı ve saç simülasyonu (micro pigmentation) fiyatları kişiden kişiye de değişkenlik gösterebilir. Medestetik olarak kullandığımız kalıcı makyaj cihazları ve tüm kalıcı makyaj malzemeleri sağlık bakanlığı onaylıdır. Ayrıntılı bilgi için Medestetik ile iletişime geçebilirsiniz.