İnfrared Vücut Sıkılaştırma

İnfrared, enfraruj ve kızılötesi ışın isimleriyle de bilinmektedir. Görünen işıktan daha uzun dalga boyuna sahiptir ve bu yüzden çıplak gözle görünmez. İnfrared, vücut dokularının 1 cm derinliğine kadar nüfuz edebilir. Bu nedenle kızılötesi ışınlar tedavi amaçlı; kas gevşemesini arttırmak, inflamasyonu hızlandırmak ve ışın uygulanan bölgede dolaşımı arttırmak için kullanılmaktadır. Bilinen diğer etkisi ise yağ yakımını artırması ve cilt sıkılaştırmasıdır. Belli dalga ve yoğunlukta verilen infrared ışınları cildin derinliklerine ve kaslara ulaşarak vücut ısısını yükseltmektedir. Isınan kaslar da çevrelerinde bulunan yağ hücrelerine ısılarını yaymaktadır. Bu yükselen ısı sayesinde metabolizma hızı yaklaşık %20 oranında artmaktadır. Kol, sırt, karın, bel, kalça, bacak ve iç bacak gibi problemli bölgelerinize bağlanan elektrotlar da o bölgedeki kas gruplarını çalıştırarak yağın enerjiye dönüşmesini yani yakılmasını sağlamaktadır. Kızılötesi ışınlar yağ yakımının yanı sıra ödem, ağır metaller, asitler ve toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda savunma sistemimizi harekete geçirerek bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. Vakum etkisi ile yağ dokularına ulaşan kan akışını hızlandırarak, yağ asitlerinin salınımını hızlandırır. Yağ dokularının, kas dokularından daha hızlı ayrılmasını sağlar. Tedavi sırasında istenmeyen sıcaklıklardan kaçınmak için cilt sıcaklığı özel infrared termometreler ile ölçülür.

Medestetik, bölgesel zayıflama konusunda etkili tedavi yöntemlerini bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar sağlık bakanlığının da onay verdiği ve etkisi kanıtlanmış cihazlardır. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul bölgesel zayıflama merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız.

Şu durumdaki kişilerde bu tedavi yöntemi kullanılmaz:

  • Parkinson hastaları,
  • MS hastaları,
  • Epilepsi hastaları,
  • Kanser öyküsü olan hastalar,
  • Emziren anneler,
  • Hamileler,
  • Kalp pili olan hastalar
  • Büyük metal protezi olan hastalar

Bölgesel Zayıflama Uygulaması Fiyatları

Bölgesel zayıflama uygulaması fiyatları; kullanılacak yönteme, uygulama yapılacak bölgeye ve seans sürelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Medestetik, profesyonel hizmet sağlamasının yanında uygun fiyatlarıyla da son derece avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.