Kalıcı Göz Makyajı: Dipliner

Kalıcı göz makyajı dipliner uygulaması gün içerisinde sürekli göz makyajınızı tazelemek gibi durumları ortadan kaldıracak kalıcı pratik bir uygulamadır. Bu uygulamayla doğal bir görünüm sağlanması amaçlanmaktadır. Kalıcı dipliner işlemi göz kapağının bittiği yere yani kirpik dipleri hattına uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamaları her ne kadar kalıcı olarak adlandırılsa da aslında kalıcılık bir süre için geçerlidir. 2 veya 3 yıl gibi bir sürede boya ciltten tamamen atılmakta ve işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

Kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner arasıındaki fark nedir?

Kalıcı dipliner, bölge olarak göz kapağının çok daha farklı bir bölgesi olan kirpik hattına çekilir. Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner ile kıyaslandığında kişiye çok daha yalın bir görüntü verir. Dipliner uygulamasıyla gözler daha büyük görünür ve buğulu bir bakış sağlanır.

Kalıcı Dipliner Uygulaması.

Uygulama için gerekli pigmentlerin teninize uygun olan tonu seçilmelidir. Öncelikle işlemden sonra sahip olacağınız dipliner görüntüsü için kirpik hattına örnek bir çizim yapılır. Şekil ve tona karar verildikten sonra kalıcı makyaj uygulaması için kirpik diplerine anestezik krem uygulanır. Steril dipliner kalemi ile organik ve cilt ile uyumlu olan boya kirpik hattı boyunca uygulanmaya başlanır.

Uygulama sonrası:

  • İlk 48 saat su ile temas ettirilmemesi ve dokunulmaması çok önemlidir.
  • Birkaç gün boyunca kirpiklerinizden küçük siyah pulların düştüğünü fark edebilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur
  • İlk 2 hafta sıcak duş almamaya, saunaya ve hamama gitmemeye, havuza ve denize girmemeye özen göstermelisiniz.

Kalıcı dipliner, makyaj yapmak istemediğinizde ya da vaktiniz olmadığında daha canlı ve bakımlı görünmenizi sağlar. Kalıcılığı cilt tipine bağlı olarak değişmektedir. Bu süre ortalama 2-3 yıldır.

Bu işlem:

  • Hamilelere
  • Kemoterapi görenlere
  • Açık yaraları olanlara
  • Mantar ve benzeri hastalıkları olanlara
  • 18 yaş altındakilere
  • Boyaya alerjisi olanlara yapılamamaktadır.

Kalıcı Dipliner Fiyatları

Medestetik, çeşitli kalıcı makyaj uygulamaları yapmaktadır. Merkezimiz kalıcı makyaj konusunda etkili yöntemleri bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar ve ürünler sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında son teknoloji cihazlarımızla ve alanında tecrübeli ekimizle farkımızı ortaya koymaya çalışmaktayız. Kalıcı dipliner fiyatları ve kalıcı makyaj uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.