Bölgesel  Zayıflama ve Sıkılaşma Uygulamaları

Bölgesel zayıflama uygulamaları, diyet ve sporla dahi bölgesel olarak sağlanamayan incelmeler için tercih edilen yöntemlerdir.  Zayıf kalmak birçok sağlık sorununu engeller, kişinin estetik açıdan iyi hissetmesini sağlar, öz güvenini arttırır ve hareket etmesini kolaylaştırır. Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavileri ile ilgili destek ihtiyacı olabilir. Erkeklerde daha çok göbek çevresinde kadınlarda ise bel ve basen çevresinde görülen bölgesel kiloların doğru planlanmış tedavilerle giderilmesi vücudun toparlanıp, sıkılaştırılması mümkündür.

Bölgesel Zayıflama Merkezi

İstanbul, bölgesel incelme yöntemlerinin sıklıkla tercih edildiği yerlerin başında gelmektedir. Medestetik; bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve selülit tedavisi için farklı teknikleri kullanan Bakırköy bölgesel zayıflama merkezi dir. Bu alanda çalışan pek çok güzellik merkezinin arasında ortaya koyduğumuz en büyük fark son teknoloji cihazlarımız ile güncel bilgileri takip edip kendini daima geliştiren ve işini titizlikle sürdüren alanında uzman ekibimizdir. Kullandığımız cihazlar sağlık bakanlığının da onay verdiği ve etkisi kanıtlanmış cihazlardır. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul bölgesel zayıflama merkezleri çok fazla rağbet görmektedir. Bu, bölgesel zayıflama uygulamalarının etkinliğinden kaynaklanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Nelerdir?

Daha önce bahsettiğimiz gibi pek çok kişi bölgesel olarak incelmek istemektedirler. Bu nedenle de kendilerine uygun bölgesel zayıflama uygulamalarını aramaktadırlar. Medestetik olarak şunu söyleyebiliriz ki; uyguladığımız tüm bölgesel zayıflama ve sıkılaşma uygulamaları son derece güvenilir ve etkinliği yüksek uygulamalardır. Bölgesel zayıflama uygulamaları, bölgesel incelme uygulamaları, vücut sıkılaştırma uygulamaları ve selülit giderici uygulamalar olarak da bilinen bu uygulamaların yan etkisi bulunmamaktadır. Medestetik’ in uygulamasını yaptığı bölgesel zayıflama teknikleri şunlardır:

  1. Soğuk Lipoliz (Cryolipolysis)

Soğuk lipoliz (Cryolipolysis) uygulaması, yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Yağ hücreleri belli bir dereceye kadar soğutulmaktadır. Diğer dokular zarar görmeden yağ hücreleri vücuttan atılmış olur.

  1. Lenf Drenaj Masajı

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

  1. Akustik Dalga Terapisi (AWT)

Akustik Dalga Tedavisi (Acoustic Wave Therapy, AWT), ses dalgaları kullanılarak vücudun belirli bölgelerinde, selüliti, bölgesel yağları ve cilt gevşekliği gibi problemlerin tedavisinde kullanılır.

  1. VelaShape (IR, RF,Vakum)

VelaShape uygulaması temel olarak infrared (IR), radyonfrekans (RF) ve vakum bazlı çalışan bir aletle gerçekleşir. Vakum sayesinde hedeflenen doku arttırılır, kızılötesi ışınlar sayesinde de işlemin yapıldığı bölge ısıtılır. Böylelikle cerrahi bir işlem yapılmadan ve cilde zarar verilmeden işlem gerçekleştirilir. 

Cihaz tarafından uygulanan kızılötesi ışınlar hedef bölgeye eşit şekilde yayılır. Yayılan ısı sayesinde kişinin vücudunda bulunan yağ hücreleri değişime uğratılır. Varsa selülit ve çatlak gibi rahatsız edici durumlar da ortadan kaybolmaktadır.

  1. İnfrared (IR)

İnfrared, kızılötesi infrared ışınlarının dokularda meydana getirdiği ısı artışıyla metabolizmanın hızlandırılması ve depolanan yağların parçalanmasını sağlayan yöntemdir. Bölgesel veya yaygın yağlarınn azaltılması amacıyla kas dokusunun kırmızı liflerini uyararak vücuttaki yağların yakılmasını tetiklemektedir.

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Teknikleri

Medestetik Güzellik ve Lazer Epilasyon Merkezi’ nin uyguladığı zayıflama yöntemleri ameliyatsız bölgesel zayıflama teknikleri olarak bilinmektedir. Bu tekniklerin tamamen zararsız ve alanında etkisi kanıtlanmış olduğunu bilmenizi isteriz. Ancak bazı durumlarda kullanılmadıklarından sağlık durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi alınarak uygulama yapılabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Uygulaması Fiyatları

Bölgesel zayıflama uygulaması fiyatları; kullanılacak yönteme, uygulama yapılacak bölgeye ve seans sürelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Medestetik, profesyonel hizmet sağlamasının yanında uygun fiyatlarıyla da son derece avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.