Akustik Dalga Terapisi (AWT)

Akustik Dalga Terapisi (AWT), özel bir cihaz tarafından üretilen akustik ses dalgaları ile yapılan cildi, cilt altı yağ dokusunu, bağ dokusunu, dolaşım sistemini, kasları ve metabolik sistemi düzenleyen bir uygulamadır. Bölgesel zayıflama ve sıkılaşma uygulamalarından biri olan AWT ile tam kat doku aktivasyon terapisi sağlanmaktadır. Böylece beklenen bölgesel incelme ve sıkılaşma etkisinin yanında dolaşım sistemini düzenlemesi nedeniyle ağrı ve ödem gibi şikayetler için de iyileştirici bir etki sağlamaktadır.

Peki AWT bu etkiyi nasıl sağlar?

AWT (Acoustic Wave Therapy), ses dalgalarının verdiği titreşim darbeleri ile gereken etkiyi sağlamaktadır. Hücre hasarı yapmaksızın üst üste atış yapılabilen bu uygulamayla derin doku katmanlarına ulaşılabilir. Oluşturulan titreşim ve şok sayesinde doğrudan hedeflenen dirençli yağ dokusunda parçalanma görülmektedir. AWT hem bağ dokusunda hem de yağ dokusu üzerinde şok dalgaları oluşturarak, yağ dokusunun görünümünü bozduğu derinin düzelmesini ve daha pürüzsüz bir cilt elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda kolajen ve elastin liflerinin oluşumunu artırılarak uygulama sonrasında oldukça belirgin bir sıkılaşma da elde edilir. Ayrıca bu uygulama ile dolaşım sistemi düzenlenmektedir. Dokulardaki kan dolaşımı artmakta ve daha aktif bir bağ dokusu elde edilmektedir. Akustik dalgalar lenf damarlarının düz kaslarını uyarmak suretiyle, lenfatik drenajı arttırmakta ve hem serbest kalan yağ moleküllerini hem de ödemi dokudan uzaklaştırmaktadır.

AWT (Akustik Dalga Terapisi) cihazlarının ürettiği şok dalgaları, adale üzerinde pasif egzersiz benzeri bir etki yaratmaktadır. Bu sayede de hem enerji yakılmasını hem de fiziksel kondisyonu sağlamaktadır. Diyet yapan kişilerde görülebilen metabolizmanın yavaşlaması problemi bu tedaviyle birlikte ortadan kalkmaktadır.

Medestetik, bölgesel zayıflama konusunda etkili tedavi yöntemlerini bu alanda uzman ekibiyle sunan Bakırköy güzellik merkezi dir. Kullandığımız cihazlar sağlık bakanlığının da onay verdiği ve etkisi kanıtlanmış cihazlardır. Merkezimizde her aşama titizlikle sürdürülmektedir. İstanbul bölgesel zayıflama merkezleri çok fazla rağbet görmektedir. Bu, bölgesel zayıflama uygulamalarının etkinliğinden kaynaklanmaktadır.

Akustik Dalga Terapisi, selülit ve tam kat doku aktivasyonu için başarılı bir formül olarak dünya çapında 3000’den fazla terapi merkezinde kullanılmaktadır. Vücudun etkilenmiş bölgelerine akustik ses dalgalarının uygulandığı modern ve etki derecesi yüksek bir yöntemdir. Derinin doğal elastikiyetini ve sıkılığını geri kazanmasını, vücudun şekle girmesini, cilt gerginliğinin artmasını, selülit görüntüsünün azalmasını, yağ dokusunun azalmasını, lenfatik dolaşımın artmasını, kas kondisyonunu ve gerçek tam kat doku aktivasyonunu sağlamaktadır.

AWT Kimlere Uygulanmaz?

AWT uygulaması yapılmadan önce tedaviyi gerçekleştirecek uzman, kişinin aşağıda listelenen hastalıklara sahip olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer aşağıdaki durumlardan birini bulunduruyorsa kişiye bu tedavi uygulanmamakta ya da tedavi bir süre için ertelenmektedir.

  • Uygulama alanında iltihaplı bir hastalık veya yara bulunması,
  • Hamilelik durumu,
  • Emzirme durumu,
  • Karaciğer ve böbrek yetmezliği,
  • Kalp – damar hastalığı,
  • Kalp pili bulunması,
  • Bacak bölgesinde filebit ve derin venöz trombozu bulunması,
  • Diyabet hastalığı,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanılması,
  • Varisler için cerrahi müdahale yapılmış olması

Akustik Dalga Terapisi AWT Toplam Kaç Seans Uygulanır?

Akustik Dalga Terapisi AWT’ nin seans süresi ve sıklığı hastadan hastaya değişmekle birlikte seansları haftada 1 veya 2 seans olarak planlanmaktadır. Uygulamanın ortalama 6-10 seans arası etkisi görülmektedir. Seans süresi ise uygulama yapılacak alana göre yaklaşık 20-40 dakika arasında değişmektedir.

Akustik Dalga Terapisi AWT Seans Fiyatları

Medestetik ile Akustik Dalga Terapisi AWT seans fiyatları, seans süresine göre değişmektedir. Bu nedenle kontroller ile tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz.